SP u rukometu: Francuska deklasirala Island. AFP

Avaz.ba

20.1.2019

+1

Francuska je u okviru grupe 1 drugog kruga Svjetskog prvenstva u rukometu uvjerljivo savladala Island rezultatom 31:22.

Franuzi su fantastično otvorili meč i odmah napravili seriju od 6:0. "Trikolori" su u nastavku držali tu prednost, a Islanđani nisu imali rješenje za ubojiti napad Francuza. Na odmor se otišlo pri rezulatatu 15:11 za Francusku.

U drugom poluvremenu gledali smo istu sliku na terenu. Francuzi nisu imali milosti i nastavili su da rešetaju mrežu nemoćnih Islanđana. Imali su "Trikolori" na momente i osam golova prednosti (22:14). Francuzi su nadigrali svoje protivnike i slavili na kraju zasluženu pobjedu.

Norveška je u grupi 2 pobijedila Egipat rezultatom 32:28.

Egipćani su bolje ušli u meč i napravili mini-seriju od 3:0. Međutim, Norvežani su ubrzo preokrenuli rezultat u svoju korist i na odmor otišli s prednošću od dva gola razlike (16:14).

U nastavku su Norvežani povećavali prednost, koja je na momente bila i pet golova razlike (21:16). Egipćani su se probudili pred sami kraj meča, no na kraju ipak nisu uspjeli izbjeći poraz.