VATERPOLO

Srbija odbranila naslov olimpijskog prvaka iz Rija

Pobjedom 13:10 (6:3, 2:4, 2:2, 3:1) u finalu protiv Grčke, Srbi su osvojili posljednju zlatnu medalju na 32. Olimpijskim igrama u Tokiju

Srbijanski vaterpolisti s medaljama. AFP

M. K.

8.8.2021

Vaterpolisti Srbije odbranili su naslov olimpijskih pobjednika iz Rio de Žaneira i pobjedom 13:10 (6:3, 2:4, 2:2, 3:1) u finalu protiv Grčke osvojili posljednju zlatnu medalju na 32. Olimpijskim igrama u Tokiju, piše SK.hr.

Da susret bude uzbudljiv pobrinuli su se Grci koji su u prvoj minuti posljednjeg dijela utakmice izjednačili na 10:10, ali su u preostalih sedam i pol minuta ostali bez realizacije, dok su Srbi postigli dva pogotka s igračem više i jedan iz peterca te tako došli do zlata.

Dvostruke olimpijske pobjednike su sa po tri pogotka predvodili Dušan Mandić, Nikola Jakšić i Andrija Prlainović. Kod Grka su po dva pogotka postigli Dimitrios Skoumpakis, Jani Fontulis (Ioannis Fountoulis) i Angelos Vlahopulos (Vlachopoulos).

U utakmici za bronzu Mađarska je pobijedila Španiju s 9:5