Slovenija ostala bez šansi, Španci prvi četvrtfinalisti

Španija slavila sa 31:26 i u grupi drugog kruga ima maksimalnih osam bodova

Svjetsko prvenstvo: Slovenija nije prošla dalje. IHF

N. D.

20.1.2023

Rukometna reprezentacija Slovenije neće se boriti za medalju na Svjetskom prvenstvu. Sloveniji je bila potrebna pobjeda protiv Španije za četvrtfinale turnira, ali do nje nije uspjela doći. Španija, koju je i remi vodio među posljednjih osam, slavila je 31:26 (15:15).

Španija u grupi drugog kruga ima maksimalnih osam bodova i kolo prije kraja je i matematički osigurala prolaz među osam najboljih. Ovakvim rezultatom prema četvrtfinalu je otišla i Francuska, dok je Slovenija porazom ispala iz kombinacija za četvrtfinale.

U Tauron Areni Španci i Slovenci su odigrali izjednačenu utakmicu iako je Španija u samom uvodu susreta stvorila četiri gola prednosti (7:3). No, Slovenci su se vratili, a poluvrijeme je završilo bez prednosti (15:15). U nastavku se dugo vremena igralo pogodak za pogodak, a onda je Španija došla do nekoliko golova viška, kasnije i pet, čime je utakmica zaključena.

Najbolji španski strijelac bio je Kauldi Odriozola sa šest golova, dok je kod Slovenije Jure Dolenec postigao sedam.