Završena sezona Svjetskog kupa: Nikolajev 30, a Pleho 34. sankaš svijeta

Nikolajev i Pleho završili sezonu Svjetskog kupa. Facebook

N. R.

27.2.2023

Jučerašnjom trkom voženom u njemačkom Vinterbergu, završena ovogodišnja sezona Svjetskog kupa u sankanju, a Bosnu i Hercegovinu su predstavljali Mirza Nikolajev i Hamza Pleho.

Nikolajev je juče u Vintenbergu zauzeo 25. mjesto i osvojio 16 bodova, dok je Pleho zauzeo 27 mjesto, koje mu je donijelo 14 bodova.

Bosanskohercegovački sankaši su ove sezone nastupili samo na četiri od devet utrka zbog nedostatak finasijskih sredstava, razlog koji je prisutan godinama unazad.

Nikolajev je na kraju završio kao 30. u generalnom plasmanu najboljih sankaša svijeta sa 74 osvojena boda. S druge strane za Plehu je ovo bila debitantska sezona koju je završio na 34. mjestu sa 53 osvojena boda.