Nadal ubjedljivo porazio Ruda za titulu u Parizu

Španski teniser je bio dosta ubjedljiv i slavio u setovima ukupno s 3:0

Nadal opravdao ulogu favorita. AFP

M. K.

5.6.2022

Bez velike neizvjesnosti u finalu, i za nešto više od dva sata, Rafael Nadal je uspio savladati Norvežanina Kaspera Ruda (Casper Ruud) i osvojiti naslov najboljeg na Rolan Garosu.

Rafa je tako došao do 22. Grend Slem titule, odnosno 14. trofeja u Parizu.

Prva dva seta ovog meča otišla su u korist Španca identičnim rezultatom -  6:3, da bi u trećem Nadal dodao gas.

Poveo je Španac s 3:0 u trećem periodu igre i tu je već Rud bio psihički istrošen, te nije imao snage da eventualni povratak i smanjenje na 2:1.

Protutnjao je Nadal ovim setom i sa 6:0 pomeo norveškog tenisera za konačnih 3:0 i slavlje u Parizu.

U nastavku pogledajte poen kojim je Španac osvojio naslov prvaka ovogodišnjeg Rolan Garosa.

Podsjetimo, Rud je do finala stigao preko Hrvata Marina Čilića koje je eliminisao s 3:1 u setovima, dok je mnogo lakši put imao Nadal, ali i mnogo sreće, u polufinalu.

Na žalost, njegov protivnik Nijemac Aleksander Zverev u trećem setu pred početak taj-brejka, a nakon odlična dva prva seta gdje su bili izjednačeni (1:1), doživio je tešku povredu desne noge, napustio je teren u invalidskim kolicima, a Španac se našao u finalu koje je na kraju i osvojio.