Nećemo ga gledati na Australijan openu: Džumhur ispao u kvalifikacijama

Bolji od njega bio je domaći teniser Maks Pursel

Džumhur: Stao u kvalifikacijama. Facebook

11.1.2023

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur neće igrati na ovogodišnjem Australijan openu, pošto ga je u 2. kolu kvalifikacija pobijedio Australac Maks Pursel (Max Purcell) u dva seta (6:4 i 7:5).

Meč je trajao nešto manje od sat i po. Džumhur je u prvom setu izgubio drugi gem na svom servisu i bila je to prednost koju Pursel nije ispustio. Naš teniser je u imao dvije brejk lopte kod 3:2, ali nije uspio oduzeti servis protivniku.

Drugi set je bio mnogo zanimljiviji s mnogo preokreta. Pursel je oduzeo Džumhuru treći servis gem, ali se Damir revanširao u petoj seriji. Međutim, Pursel je odmah vratio s brejkom.

Džumhur je spasio tri meč-lopte, ali Pursel je iz četvrte prilike došao do pobjede i plasmana u 3. kolo kvalifikacija za prvi Gren slem sezone.

Podsjetimo, u prvom kolu kvalifikacija Džumhur je savladao Bugarina Dimitra Kuzmanova sa 2:0 (6:3, 6:1).