MELBURN

Šesta teniserka svijeta poludjela na rusku tinejdžerku: Još jednom i zovem glavnog sudiju

Sakari izgubila živce

Sakari: Prošla u treće kolo. Twitter

A. V.

18.1.2023

Marija Sakari (Maria Sakkari) plasirala se u treće kolo Australijan Opena nakon što je s 3:6, 7:5, 6:3 pobijedila Ruskinju Dijanu Šnajder.

Šesta igračica svijeta će u 3. kolu igrati protiv Kineskinje Lin Žu (Zhu) koja je izbacila Džil Tajhman (Jil Teichmann) u dva seta (6:2, 6:2).

Sakari se neočekivano namučila protiv 18-godišnjakinje koja je 106. na WTA listi, a u glavni turnir je ušla kroz kvalifikacije. Ruskinja je igrala vrlo agresivno i pogađala neke nemoguće lopte, a u drugom setu se vratila nakon što je gubila 4:1.

Kod vodstva Sakari 5:4 u drugom setu Šnajder je kod izjednačenja pogodila as, pogledala prema Sakari i glasno viknula.

- Još jednom ako vikne prema meni... - rekla je Sakari, a sudija ju je prekinuo:

- Mislim da to nije bilo upućeno tebi izravno - rekao je sudija.

- A ne, ne, išla je prema meni. Još jednom ako to napravi, zvat ću glavnog sudiju - odgovorila je ljutita Sakari koja je na kraju ipak dobila i taj set i meč.