Đoković iznenađujuće poražen: Meč poslije tri sata pripao mladom Italijanu

Novak Đoković nije uspio da se plasira u četvrtfinale, a bolji od njega je bio Lorenco Museti

Museti: Slavio protiv Đokovića i plasirao se u četvrtfinale. Screenshot/Twitter

13.4.2023

Novak Đoković nije uspio da se plasira u četvrtfinale Mastersa u Monte Karlu.

Prvi nosilac je poslije preokreta poražen od Italijana Lorenca Musetija (Lorenzo Musseti) 6:4, 5:7, 6:4 koji će se za mjesto u polufinalu boriti protiv sunarodnika Janika Sinera (Sinner).

Museti je došao do pobjede nakon velike borbe koja je trajala skoro tri sata i u kojoj je viđeno 15 brejkova.

Prvi set je Đoković uspio osvojiti nakon što je Italijan spasio čak 5 set lopti. Ipak, Museti nije imao dovoljno mira u završnici i srbijanski teniser ga je uspio slomiti.

U drugom setu su teniseri oduzimali servise bez problema. Viđeno je čak devet brejkova u 12 odigranih gemova u tom setu. Italijan nije odustajao i uspio je iskoristiti prvu set loptu i izjednačiti rezultat.

Početak trećeg seta je obilježio prekid zbog jake kiše koji je trajao sat vremena, nakon čega je sve išlo po Đokovićevom planu. Ipak, u sedmom gemu Museti koristi brejk priliku i dolazi do krucijalne prednosti.

Do kraja je uspio ostati smiren i svojim servisom osigurati jednu od najvećih pobjeda u karijeri.