OVJERENA KANDIDATURA

SDS ide na izbore s dvije stranke, Stanivuković neće pod novim imenom, Đajić će imati kandidata za predsjednika RS

SDS je prijavio kandidaturu za Predsjedništvo BiH i predsjednika RS, a SDS - Volja naroda je prijavio kandidaturu za sve ostale nivoe vlasti, ali i za predsjednika RS

Blanuša, Stanivuković i Đajić. Dejan Rakita / PIXSELL

5.6.2026

Na stranici Centralne izborne komisije BiH objavljen je spisak ovjerenih političkih subjekata, kao i to za koji nivo vlasti su se kandidirali. 

SDS na ove izbore izlazi kao dva politička subjekta "SDS" i "SDS - Volja naroda".

SDS je prijavio kandidaturu za Predsjedništvo BiH i predsjednika RS, a SDS - Volja naroda je prijavio kandidaturu za sve ostale nivoe vlasti, ali i za predsjednika RS.

Kandidatura SDS-a. Screenshot

Novi politički subjekt Draška Stanivukovića "Sigurna Srpska" neće izlaziti na izbore pod ovim imenom, ali je PDP najavio ovjerio kandidaturu za sve nivoe vlasti na nivou RS i državnom nivou, kao i Pokret "Svojim putem" Igora Radojičića, koji je također dio "Sigurne Srpske".

Također, kandidaturu za predsjednika RS predao je novi politički subjekt Vlade Đajića, koji je prije nekoliko mjeseci izbačen iz SNSD-a.

Interesantan je i podatak da se kandidat hrvatske Petorke Zdenko Lučić na izbore prijavio kao nezavisni kandidat, a ne ispred nekog političkog subjekta.

Još jedan politički subjekt SDS-a. Screenshot

Vlasnik autorskih prava © avaz-roto press d.o.o.
ISSN 1840-3522.
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.