Na današnjoj sjednici Narodne skupštine Republike Srpske došlo je do žestoke verbalne rasprave između predsjednika NSRS-a Nenada Stevandića i poslanika Igora Crnatka, a sukob se kasnije nastavio i na društvenim mrežama.
Tokom obraćanja u skupštinskoj sali, Crnadak je upozoren da se drži tačaka dnevnog reda. U nastavku izlaganja spomenuo je "crveni kombi", koji se u javnosti povezuje sa Stevandićem, odnosno navodima da je početkom rata bio povezan s paravojnom grupom "Crveni kombi", koja je, prema optužbama, zlostavljala Bošnjake.
- Vjerovatno ne smijem ni crveni kombi pominjati. Oni su glumili borce, pili viski u hotelu Bosna, a onda iz crvenog kombija maltretirali ljude - rekao je Crnadak.
To je naljutilo Stevandića, koji je odgovorio da će Crnadku "crveni kombi doći kući".
- Snosit ćete odgovornost za sve ovo što ste uradili, 'crveni kombi' će vama doći kući jer u mojoj kući nije bio. Moja djeca trpe radi vaših laži koje radi muslimansko podzemlje i obavještajna služba i tome vi i pripadate - odgovorio je Stevandić.
S obzirom na to da je Stevandić predsjedavajući NSRS i da vrlo samovoljno određuje ko i koliko smije govoriti, Crnadak je na prijetnju crvenim kombijem odgovorio na društvenim mrežama.
- Kada Stevandić nekome kaže da će mu crveni kombi doći kući, svi u Banjoj Luci znaju da se radi o ozbiljnoj prijetnji. Policija i Tužilaštvo, ako smijete, djelujte. U svakom slučaju od takvih kukavica znam sam odbraniti svoju porodicu i kuću. Samo neka dođe, čekam ga - napisao je Crnadak na X-u.