PRIZNANJA

Mlade gimnastičarke iz Tuzle osvojile 13 medalja u Novom Sadu

Takmičile su se u individualnim i grupnim vježbama u svim kategorijama – od mlađih pionirki do seniorki

Piše: E.Sk

27.5.2019

+2

Članice Gimnastičkog kluba Tuzla na nedavno održanom međunarodnom turniru „Ritam plus“ u Novom Sadu osvojile su 13 medalja. Na turniru su učestvovale 1004 tekamičarke uzrasta od 4 do 19 godina.

Gimnastičarke su se takmičile u individualnim i grupnim vježbama u svim kategorijama – od mlađih pionirki do seniorki. Učestvovalo su 22 kluba iz nekoliko zemalja iz Evrope.

Deseti međunarodni turnir u ritmičkoj gimnastici prema riječima organizatora opravdao je sva očekivanja članica svojih zemalja. Gimnastički klub Tuzla bio je najmogobrojniji od svih klubova sa 45 članica.

- Sveukupno smo osvojili: 5 zlatnih medalja, 3 srebrene medalje i 5 bronzanih medalja – navodi prof.dr Almir Atiković, predsjednik GK „Tuzla“. Zlatne medalje su osvojile: Ines Kitić, Adna Mulaosmanović, Dalija Omerdić. Srebrene: Ema Aljić, Darija Josipović i Nora Porobić, a brozane: Asja Salkanović i Nadija Hadžić. Osvojeno je i pet medalja u grupnim vježbama.