"AVAZ" NA LICU MJESTA

Na dvodnevnom turniru male škole fudbala učestvovala 22 kluba iz BiH i Srbije

Slaviša Čirković, trener "Guberove" male škole fudbala i aktuelni igrač tog kluba, kaže da je ovaj turnir dio uzvratne posjete 22 kluba, gdje su oni bili gosti na njihovim turnirima.

S. Sm.

15.5.2022

S završnice turnira u Srebrenici - Avaz

Na dvodnevnom turniru male škole fudbala, na stadionu Fudbalskog kluba "Guber" iz Srebrenice, u subotu i nedjelju učestvovalo je više od 250 mladih fudbalera iz 22 kluba Bosne i Hercegovine i Srbije.

Igralo se na četiri mala terena po kup sistemu, a u ekipama su učestvovali mladi fudbaleri rođeni od 2008. do 2014. godine. Nakon turnira proglašeni su najbolju fudbaleri, strijelci i golmani. Najboljima su uručeni pehari, medalje i diploma.

Najviše prvih mjesta zauzelo je Sportsko društvo "Bambi" iz Tuzle, zatim slijedi FK "Guber", a trećeplasirana ekipa je 2008. godište iz Bajine Bašte – Srbija.

- Zahvaljujem se svim sponzorima ovog turnira i nadam se da će uz podršku Općine Srebrenica i drugih donatora postati tradicionalan - naveo je Čirković.

Ovaj turnir je nakon manifestacije "Proljeće u Srebrenici" i maratona "Stazama Bosne Srebrene" treća lijepa priča za proteklih petnaest dana odaslana u svijet. Ovom gradu, itekako su potrebne slične manifestacije, koje okupljaju djecu i građane svih nacionalnosti.