BIT ĆE ISPITANI

Oglasilo se Tužilaštvo TK o uhapšenima u Živinicama: Davali zajmove pa oštećenima konstantno povećavali iznos duga

Najvjerovatnije će Općinskom sudu u Živinicama biti stavljen prijedlog za određivanje mjere pritvora za oba osumnjičena, navode iz Tužilaštva TK

Tužilaštvo TK. Tužilaštvo TK

A. O.

17.4.2025

Nakon što je Ministarstvo unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona objavilo vijest da su dvije osobe uhapšene u Živinicama za lihvarstvo, oglasilo se i Tužilaštvo TK.

Kako su naveli, postupajući tužilac danas će donijeti naredbu o provođenju istrage protiv dva osumnjičena lica iz Živinica za krivično djelo lihvarstvo, te će biti ispitani na ove okolnosti.

- Nakon toga će tužilac odlučiti o daljim mjerama i radnjama koje će biti poduzete. Najvjerovatnije će Općinskom sudu u Živinicama biti stavljen prijedlog za određivanje mjere pritvora za oba osumnjičena – navode iz Tužilaštva TK.

Oni su osumnjičeni da su se bavili davanjem zajmova uz ugovaranje i traženje nesrazmjerne imovinske koristi i stalno povećavanje duga kod oštećenih osoba.

Vlasnik autorskih prava © avaz-roto press d.o.o.
ISSN 1840-3522.
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.