Demokratski kandidat za Kongres Havaja Kirik Bejsin (Kirikk Basin) našao se u centru skandala nakon sukoba na plaži Keawakapu, koji je snimljen i proširio se društvenim mrežama.
Prema policijskom izvještaju, incident je počeo kada je 61-godišnji muškarac zamolio 40-godišnjeg Bejsina da stiša muziku. Umjesto toga, političar je navodno burno reagovao i počeo prijetiti ljudima koji su se nalazili na plaži.
Prema navodima policije, Bejsin je insinuirao da ima oružje i zaprijetio da će pucati u suprugu muškarca s kojim se sukobio.
- Ako želite završiti u bolnici, dođite ovamo - navodno je rekao Kirik Bejsin.
U sukob se ubrzo uključio i prolaznik, nakon čega je rasprava prerasla u fizički obračun. Bejsin je udaren šakom i pao na tlo, a nakon što je ustao ponovo je ušao u sukob s drugom osobom.
Svjedoci su policiji naveli da je kandidat tokom incidenta navodno izvadio nož koji je kasnije bacio u more. Policajci koji su izašli na teren pronašli su predmet za koji se sumnja da je povezan s događajem.
