Luka Menalo: Predvodnik nove generacije "Zmajeva"

Napadač našeg državnog tima bio strijelac jedinog gola u remiju s Crnom Gorom

Menalo: Opravdao ukazano povjerenje. Agencije

Piše: A. Vatreš

13.6.2022

Strijelac jedinog gola za naš državni tim u remiju s Crnom Gorom (1:1) u susretu trećeg kola Lige nacija bio je Luka Menalo.

Napadač "Zmajeva" dobio je priliku za igru početkom drugog poluvremena umjesto Dine Hotića, a u 62. minuti zabio je za 0:1.

Menalu je to bio treći gol u bh. državnom timu, za koji je debitirao 29. januara 2018. godine u prijateljskoj utakmici protiv Sjedinjenih Američkih Država i otad sakupio 12 nastupa.

Iz utakmice u utakmicu Menalo pokazuje da će, uz Smaila Prevljaka i Anela Ahmedhodžića, biti predvodnik nove generacije "Zmajeva".

Luka Menalo rođen je 22. jula 1996. godine u Splitu. Karijeru je počeo u Čapljini, a kao igrač se izgradio u Širokom Brijegu, odakle je ostvario transfer u Dinamo Zagreb 2018. godine. Kao posuđen igrač Dinama igrao je za Slaven Belupo, Olimpiju iz Ljubljane i Rijeku, a u zagrebački klub vratio se prošlog ljeta.

S "Modrima" je osvojio dvije titule prvaka Hrvatske (2018./'19., 2021./'22.), dok je ranije sa Širokim Brijegom podigao trofej Kupa BiH (2016./'17.).