LIČNOST DANA

Svjetska elita

A. Dr.

27.9.2018

Najbolja džudistkinja Bosne i Hercegovine Larisa Cerić još jednom je potvrdila da pripada svjetskoj eliti. Cerić je jučer osvojila bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u glavnom gradu Azerbejdžana Bakuu u open kategoriji (više od 78 kilograma).

Nakon serije pobjeda Cerić je u polufinalu doživjela poraz od Japanke Sare Asahine, koja je nešto kasnije postala prvakinja.

Ipak, jedna od naših najboljih sportistkinja u posljednjih desetak godina uspjela se vratiti s odličjem iz dalekog Azerbejdžana. U borbi za treće mjesto bila je bolja od predstavnice Velike Britanije Sare Adlington (Sarah), savladavši je u produžetku.

Cerić je rođena 26. januara 1991. godine u Travniku. Pažnju na sebe skrenula je još 2009., kada je osvojila zlatnu medalju na Svjetskom juniorskom prvenstvu. Uspjela je dva puta biti srebrena na evropskim prvenstvima. Prošle godine na Svjetskom prvenstvu u open kategoriji također je bila druga. U više navrata je birana za najbolju sportistkinju BiH.