Detalj sa utakmice Zrinjski - Urartu - Avaz
Bilbija: Strijelac gola - Avaz
Igrači Zrinjskog - Avaz
+4

18.7.2023

Fudbaleri Zrinjskog večeras igraju uzvratnu utakmicu 1. pretkola Lige prvaka protiv Urartua, prvaka Armenije.

U prvoj utakmici, igranoj u Jerevanu, "Plemići" su slavili rezultatom 1:0, a strijelac jedinog gola na utakmici bio je Matej Senić. On je pogodio u 89. minuti poslije kornera za pobjedu svoje ekipe.

Pravdu na utakmici će dijeliti danski sudija Peter Kjesgard (Kjaesgaard), dok će mu pomoćnici biti sunarodnjaci Jesper Dal (Dahl) i Viktor Skite (Victor Skytte).

Tekstualni prijenos možete pratiti na portalu "Avaza".

Zrinjski - Urartu 2:3 (Bilbija 27', Kiš 94' / Grigorjan 74', 90+1', Maksimenko 105+3')

5. serija penala -

Gazarjan promašuje!!!  3:3 je u Mostaru. Ko će preuzeti odgovornost?

BARIŠIĆ!!!! 4:3 JE! PROLAZI ZRINJSKI U 2. PRETKOLO

4. serija penala -

Ostavlja Eduardo Zrinjski u igri svojim promašajem. Pogodio je prečku Ostaje 3:2.

Senić pogađaaaa!!! 3:3.

3. serija penala -

Grigorjan siguran i iz penala! Zamalo da to odbrani Marić. 3:2 za Urartu!

Zlomislić šutira preko gola ostaje 3:2.

2. serija penala -

Urartu ponovo ima prednost. Pogodio je Ozbiliz. 2:1.

Ne da se Zrinjski! Kožulj siguran. 2:2

1. serija penala -

Pogađa Maksimenko za Urartu! 1:0

Pogađa Kiš za Zrinjski! Poslao je Melihova u pogrešnu stranu. 1:1

FT' - Gotovi su produžeci! Šutirat će se penali u Mostaru.

120' - Još minuta će se igrati u Mostaru.

116' - Igrači Zrinjskog sada traže igranje rukom nekoga od gostiju. Sudija odmahuje, čeka se reakcija VAR-a.

111' - Spašava sada Memija Zrinjski. Odlično je uklizao defanzivac domaće ekipe.

110' - Šutira iz prve Kiš, ali ne uspijeva matirati golmana Urartua.

107' - Pokušava Ivančić, ali brani to Melihov.

106' - Počeo je drugi produžetak.

ET1' - Gotov je prvi produžetak.

105+3' - GOLLL!!! Ponovo se vraćaju gosti iz Armenije. Maksimenko je matirao Marića za novo izjednačenje u dvomeču.

105' - Igrat će se još 3 minute u prvom produžetku.

105' - Nimalo bezazlen pokušaj Ozbiliza. Prihvatio je loptu, namjestio se i šutirao.

101' - Imao je sada Kiš šansu da proigra Sabljića u kontri, ali loše je to uputio. Ostaje Zrinjski u prednosti.

94' - GOLLL!!! Pogađa Kiš iz penala. Poslao je Melihova u drugu stranu.

94' - Penal je za Zrinjski!

91' - Oborio je sada golman Melihov Kiša, da li će biti penal? Gleda VAR ovu situaciju

91' - Počeli su produžeci.

ET' - Igrat će se produžeci u Mostaru.

90+7' - Ogromna šansa za Zrinjski! U trku je šutirao glavom Bilbija, ali brani to golman Melihov.

90+4' - Oštar start Markosa Žuniora. Žuti karton za Brazilca.

90+3' - Blizu je sada bio Ivančić da ipak odvede Zrinjski u 2. pretkolo, ali ostaje 1:2.

90+1' - GOLLL!!! Realizovao je Grigorjan penal za armensku ekipu. Drugi gol fudbalera Urartua.

90' - Kakav sada kiks "Plemića"! Penal za Urartu.

87' - Šutira pored gola sada Kožulj, bilo je ovo blizu.

86' - Nesporazum Hrvanovića i Ćorluke u kaznenom prostoru, ali Džikija nije uspio da iskoristi priliku.

80 ' - Hrvanović i Memija ulaze umjesto Tičinovića i Marina u redovima Zrinjskog.

74' - GOLLL!!! Vraća se Urartu u utakmicu. Pogađa Grigorjan lijepo plasiranim udarcem u malu mrežu "Plemića". Imamo utakmicu.

72' - Velika šansa za Urartu! Marko Marić spašava Zrinjski. Maksimenko je odlično šutirao ali uspijeva zaustaviti to golman Zrinjskog.

70' - Margarjan dobija žuti karton zbog starta nad Bilbijom.

68' - Nove izmjene u redovima Urartua. Ozbiliz i Maksimenko ulaze umjesto Salua i Pilojana.

66' -  Dobra prilika sada za Tičinovića, ali odlazi udarac krilnog napadača preko gola. Imao je saigrače u sredini, ali se odlučio za udarac.

64' - Pokušava sada Džikija, ali pogađa Eduarda lopta na putu i to će biti samo gol aut za Zrinjski.

61' - Rendulić se odlučio na izmjene. Zlomislić i Sabljić ulaze umjesto Ćuže i Stanića.

60' - Izmjena kod gostiju. Eduardo ulazi umjesto Mogileveca za Urartu. Spremaju se izmjene i u redovima Zrinjskog.

55' - Prvi žuti karton na utakmici dobija igrač Urartua. Salu je neoprezno startao na Čanađiju.

53' - Atraktivan pokušaj Džikije, ali nije dobro zahvatio loptu napadač armenske ekipe.

52' - Ostavljaju puno slobodnog prostora gosti. Brza tranzicija Zrinjskog, ali nije uspio dobro uputiti centaršut Ćuže.

49' - Imao je sada priliku Ćuže, ali se spetljao krilni napadač Zrinjskog.

46' - Izmjena za Urartu. Sabua je izašao, a ušao je Džikija.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Mostaru.

HT - Poluvrijeme u Mostaru. Zrinjski vodi 1:0 golom Bilbije.

45+1' - Krade Marin loptu i ulazi u šesnaesterac, ali njegov šut biva izblokiran.

45' - Pet minuta sudijske nadonkade u prvom poluvremenu.

44' - Nova prilika za goste. Šutirao je ponovo Antvi sa ivice šesnaesterca, ali odlazi daleko od gola.

40' - Velika šansa za Urartu! Odlična akcija krunisana je udarcem glavom Antvija iz peterca, ali brani to golman Marić.

32' - "Plemići" drže fudbalere Urartua daleko od svog gola. Veliku prednost imaju Mostarci.

27' - GOLLL!!! Pogađa Nemanja Bilbija glavom mrežu armenske ekipe. Vodi Zrinjski 1:0. Zasluženo vodstvo "Plemića".

26' - Čanađija ostaje ležati na terenu. Traži pomoć zbog nezgodnog udarca.

24' - Utakmica je ušla u nešto mirniji ritam. Zrinjski dobro kontroliše svog protivnika.

18' - U zračnom duelu sa Zotkom je bio Bilbija, nakon čega je ostao ležati zbog nezgodnog udarca. Trener Urartua Gunko je dobio žuti karton zbog konstantnih protesta kod sudija.

17' - Nezgodan sada centaršut sa lijeve strane, ali čiste to igrači. Nakon toga je uslijedio udarac iz daljine Zotka.

15' - Veliki protesti Gunka pored linije. Žale se zbog dosuđenog faula nad krilnim napadačem Zrinjskog Mariom Ćužom.

12' - Dobra prilika za ZrinjskiPod opsadom je gol Urartua, ali ni treća sreća ne pomaže kapitenu Zrinjskog. Loše je zahvatio loptu Bilbija.

7' - Korner za Urartu nakon izblokiranog centaršuta. Uigrana kombinacija igrača poslije kornera, ali to bi bilo to.

6' - Velika šansa za Zrinjski! Bilbija opet nije imao sreće. Stativa spašava armensku ekipu. Imao je Tićinovića na drugoj strani, ali je sam odlučio rješavati.

3' - Velika šansa za Zrinjski! Bilbija na pravom mjestu, ali lopta je otišla pored stative gola Urartua.

1' - Počela je utakmica na stadionu "Pod Bijelim brijegom".

19:56: Fudbaleri obje ekipe izašle su na teren. Sve je spremno za početak.

19:45: Fudbaleri Zrinjskog na zagrijavanju. Uskoro počinje utakmica 1. pretkola Lige prvaka

19:40 - Mnogobrojni navijači će pružati podršku "Plemićima" u pohodu na 2. pretkolo