TENIS

Džumhur sjajnom igrom u tri seta savladao Marterera i plasirao se u drugo kolo Vimbldona

3.7.2018

Najbolji bh. teniser slavio je danas u prvom kolu Vimbldona u meču protiv Maksimiliana Marterera, inače 48. igrača na ATP listi.

Bilo je 3:0, po setovima 6:3, 6:2 i 6:4 za samo sat i 36 minuta.

Naš teniser je sjajno otvorio meč i prvi set riješio u svoju korist rezultatom 6:3 za samo 32 minute igre.

U drugom setu, koji je trajao još kraće, Džumhur se sjajno kretao, što se na kraju pokazalo kao presudno.

Marterer je u tom periodu napravio četiri duple pogreške, a Džumhur je imao sjajan postotak osvojenih poena na prvi servis.

Drugi set rutinski osvaja rezultatom 6:2.

U trećem setu ponovo je krenulo prilično izjednačeno, ali kvalitet koji je naš teniser pokazivao očigledno je bio prevelik za tenisera iz Njemačke.

Džumhuru je u posljednjem setu bio potreban samo jedan brejk za uvjerljivu pobjedu i prolaz u drugo kolo Vimbldona.

Džumhur će u drugom kolu Vimbldona igrati protiv boljeg iz meča između latvijskog tenisera Ernestsa Gulbisa (138. ATP) i Britanca Džeja Klarka (Jay Clarke) (218. ATP).