Jokić magičnom asistencijom riješio meč: Nestvarnom partijom zabilježio jubilarni tripl-dabl

Jokić je meč završio sa 31 poenom, 12 skokova i 14 asistencija

Jokić: Meč završio sa 31 poenom. AP

H. J. I.

11.12.2022

Košarkaši Denvera ostvarili su drugu pobjedu u nizu u veoma dramatičnom meču protiv Jute rezultatom 115:110.

Nagetsi su na krilima nestvarnog Nikole Jokića koji je zabilježio tripl - dabl i briljirao u ključnim trenucima izašli kao pobjednici.

Jokić je meč završio sa 31 poenom, 12 skokova i 14 asistencija i zabilježio svoj jubilarni tripl – dabl u karijeri i nastavio potjeru za brojem 100 i Lebronom Džejmsom.

Sjajno ga je ovaj put ispratio i Džamal Marej sa 30 čime su podsjetili na onaj ubitačan tandem od prije dvije sezone.

U ekipi Jute Aleksander-Voker postigao je 27 poena, dok su po 19 dodali Bizli i Horton-Taker.

Meč je obilovao uzbuđenjima, a svaka četvrtina je imala sličan scenario. Denver bi uspio u jednom trenutku da se malo odlijepi nakon čega bi uslijedio odgovor Jute i povratak u meč.

Samo su jednom Nagetsi imali dvocifrenu prednost koja je iznosila 12 poena.

Ipak, to bi kratko trajalo jer je Džez imao odgovor, a tako je bilo i u posljednjoj dionici kada su na dva minuta prije kraja došli do izjednačenja.

Tada je Jokić na 1:23 do kraja maestralnom asistencijom pronašao Brusa Brauna koji je zakucao loptu u obruču, a Denver je sve riješio u penal završnici sa jednim poenom Jokića i dva Mareja za drugu pobjedu u nizu.

Denver sada dijeli treće mjesto Zapada sa skorom 16/10.