Jokićev rekord sezone u pobjedi Denvera, Bogdanović jedan od junaka Detroita

Odlične predstave igrača s Balkana

Jokić: Predvodio Denver do 17. pobjede. TWITTER

15.12.2022

Košarkaši Denver Nagetsa pobijedili su prošle noći na svom terenu ekipu Vašington Vizardsa sa 141:128, uz još jednu sjajnu partiju srbijanskog centra Nikole Jokića.

Jokić je predvodio Denver do 17. pobjede sa 43 poena, što je njegov rekord ove sezone, a upisao je i 14 skokova i osam asistencija.  Ubacio je 17 od 20 šuteva iz igre, u brzoj utakmici bez mnogo odbrane.

Našon Hajland (Nah'Shon Hyland) je dodao 23 poena za pobednički tim, a Aron Gordon (Aaron) poen manje. U osmom uzastopnom porazu Vašingtona najbolji je bio Kajl Kuzma (Kyle) sa 24 poena, dok je dva poena manje dodao nekadašnji igrač Nagetsa Vil Barton (Will).

Košarkaši Orlando Medžika upisali su četvrtu uzastopnu pobjedu pošto su na svom terenu slavili protiv Atlante Hoksa sa 135:124.

Najefikasniji u Orlandu, koji je ubacio rekordnih 50 poena u prvoj četvrtini, bio je Franc Vagner (Franz Wanger) sa 24 poena, Bol Bol je dodao 21, a Paulo Bankero (Banchero) 20 poena.

U redovima Atlante, koja je doživjela peti poraz u poslednjih šest mečeva, najbolji je bio Deandre Hanter (De'Andre Hunter) koji je 20 od svojih 25 poena postigao u drugoj četvrtini. Tre Jang (Trae Young) je upisao 19 poena i 16 asistencija, dok je srbijanski košarkaš Bogdan Bogdanović za 31 minut na parketu postigao 17 poena, uz pet skokova i tri asistencije.

Klivlend Kavalirsi su u gostima pobijedili Dalas Meverikse sa 105:90, a najzaslužniji za to bio je Donovan Mičel (Donovan Mitchell) koji je ubacio 34 poena. Na drugoj strani, najefikasniji je bio Luka Dončić s 30 poena, ali je ubacio samo devet od 23 šuta iz igre.

Košarkaši Detroit Pistonsa su poslije produžetka pobijedili Šarlot Hornetse sa 141:134. Predvodio ih je Alek Burks (Alec Burks) s 27 koševa, Kilijan Hejs (Killian Hayes) je dodao 25, a Bojan Bogdanović 24 poena.