PODGORICA

Video / Nakratko prekinut derbi ABA lige: Na parketu reprezentativac BiH, sudija zaprijetio pražnjenjem tribina

Prekid u Podgorici. Screenshot

5.2.2024

Košarkaši Budućnosti dočekali su Crvenu zvezdu u derbiju 19. kola ABA lige.

Meč u Morači bio je prekinut nakon što su navijači Budućnosti izrevoltirani sudijskom odlukom počeli ubacivati čaše pune sokova i upaljače na parket.

Reagovao je kapiten Podgoričana Petar Popović i zamolio navijače za fer navijanje.

Prekid se dogodio sredinom treće dionice i trajao je pet-šest minuta nakon čega je nastavljena utakmica.

Inače, Zvezda je trijumfom u derbiju protiv Partizana skoro obezbijedila prvo mjesto na kraju regularnog dijela dok Budućnost pobjedom želi da nastavi trku za drugo mjesto sa Partizanom koje bi donijelo prednost domaćeg terena u plej-ofu.

U toku je posljednja četvrtina, Budućnost vodi sa 62:55. Reprezentativac Bosne i Hercegovine Kenan Kamenjaš je ubacio osam poena za Budućnost, uz tri skoka i jednu asistenciju.