ABA LIGA

Šokantan poraz Partizana, Obradovićeva pres konferencija trajala minutu samo: Velika sramota

Ovo je bila prva pobjeda Splićana u Beogradu nakon 27 godina

Obradović: Loša partija njegovih izabranika. KK Partizan

5.2.2024

Košarkaši Partizana doživjeli su iznenađujući poraz na svom parketu od ekipe Splita u 19. kolu ABA lige sa 67:74.

Bilo je ovo jako loše izdanje "Crno-bijelih" koji su sredinom treće četvrtine imali i 20 poena zaostatka (35:55). Ovo je bila prva pobjeda Splićana u Beogradu nakon 27 godina, a Partizan je sebi zakomplikovao borbu za 2. mjesto.

Nakon utakmice, medijima se obratio trener Partizana Željko Obradović, a njegovo obraćanje trajalo je svega minutu.

- Čestitam ekipi Splita, igrali su neuporedivo bolje od nas i zaslužili apsolutno da pobijede ovaj meč. Izvinjavam se svim ljudima koji su došli u salu. Preuzet ću odgovornost, treba da se zapitam o čemu se ovdje radi.

Razmišljao sam da odmorim neke igrače kao Pantera i Doužera. Još jednom izvinjenje navijačima Partizana, ovo je velika sramota - rekao je Obradović.

Inače, u ekipi Splita se istakao Šenon Šorter (Shannon Shorter) sa 18 poena, tri manje je dodao Luis Saliven (Lewis Sullivan).

Bolji od ostalih kod Partizana bio je Džejms Naneli (James Nunnally) sa deset ubačaja.

Partizan je nakon ove utakmice pao na 3. mjesto sa omjerom 13-6, dok je na 2. poziciju skočila Budućnost nakon pobjede nad Crvenom zvezdom (84:62).

U trijumfu Podgoričana bh. reprezentativac Kenan Kamenjaš ubacio je 12 poena uz pet skokova i dvije asistencije.