EUROLIGA

Musa zablistao u posljednjoj četvrtini, ali nije mogao sam: Poraz Reala usred Madrida

Prije ove utakmice je Džananu Musi uručeno priznanje za najkorisnijeg igrača Eurolige (MVP) za mjesec januar

Musa: Dobra partija. Platforma X

29.2.2024

Košarkaši Real Madrida izgubili su na svom parketu od Panatinaikosa u meču 27. kola Eurolige rezultatom 86:97.

Grčki tim je odigrao fantastičnu utakmicu. Od prve minute su pokazali zube "Kraljevima" i aktuelnim prvacima Evrope. Real je većim dijelom bio bio u zaostatku.

Probudio se Musa

Na krilima bh. reprezentativca Džanana Muse Real se vratio rezultatski u ovaj meč. Musa je ubacio prvih 11 poena Reala u posljednjoj dionici, doveo tim na -1 (72:73), ali više nije mogao sam.

Musa je meč završio sa 16 poena, od kojih je 12 dao u posljednjoj dionici. Za 19 minuta provedenih na parketu šutirao  je 5/7 iz igre (4/4 za dva i 1/3 za tri), uz pet od šest preciznih pokušaja sa linije za slobodna bacanja.

Dodao je i dva skoka. Efikasniji od njega u Realu bio je jedino Geršon Jabusele (Guershon Yabusele) sa 18 ubačaja.

Na drugoj strani briljirao je Matijas Lesor (Mathias Lessort) sa 26, dok je Kendrik Nan (Kendrick Nunn)dodao 17.

Peti poraz "Kraljeva"

Realu je ovo peti poraz u Euroligi, ali uprkos njemu ostaje na čelu tabele s još 22 pobjede. Panatinaikos je sada na omjeru 17-10.

Inače, prije ove utakmice je Džananu Musi uručeno priznanje za najkorisnijeg igrača Eurolige (MVP) za mjesec januar.