Dončić preko Gobera za pobjedu i veliku prednost Dalasa

Kajri Irving je u četvrtoj četvrtini ubacio čak 13 poena

Dončić i Irving. AP Photo / Bruce Kluckhohn

S. S.

25.5.2024

U velikoj drami košarkaši Dalas Maveriksa su ostvarili gostujuću pobjedu nad Minesotom rezultatom 109:108 i tako došli do velike prednosti od 2:0 u mečevima finala Zapadne konferencije.

Samo minut do kraja Minesota je imala pet koševa prednosti, no nakon toga više nisu ništa pogodini.

Koš za pobjedu pogodio je Luka Dončić tri sekunde do kraja i to preko jednog od najboljih defanzivaca Rudija Gobera. Imala je i Minesota priliku nakon toga da dođe do pobjede, no Naz Rid je promašio šut za tri poena.

Luka Dončić je bio i najefikasniji kod pobjednika, a upisao je i tripl-dabl učinak. Ubacio je 32 poena, podijelio 13 asistencija i uhvatio deset skokova.

Kajri Irving je ubacio 20 poena i imao je značajnu ulogu u četvrtoj četvrtini kada je postigao 13 poena.

Tragičar Minesote Rid je bio najefikasniji sa 23 poena. Noć za zaborav ponovo su imali Entoni Edvards (5-17 šut) i Karl Entoni Tauns (4-16 šut). Rudi Gober je upisao dabl-dabl učinak sa 16 poena i 10 skokova.

Naš Luka Garza nije upisao nastup u ovom meču.

Košarkaši Dalasa će imati priliku da seriju završe na domaćem terenu, a naredni meč se igra u noći sa nedjelje na ponedjeljak.