Evropska liga: United remizirao u Belgiji, Celta i Ajax slavili na domaćem terenu

Autor:Al. Ti.

13.4.2017

Odigrane su tri utakmice četvrtfinala Evropske lige.

ANDERLECHT - MANCHESTER UNITED

Manchester United je u Belgiji igrao protiv Anderlechta, a na kraju je bilo 1:1, čime mogu biti mnogo zadovoljniji domaći fudbaleri.

Gosti su dominirali u prvom poluvremenu, a redom su promašivali Ibrahimović, Lingard, te Mkhitaryan.

Ipak zasluženo vodstvo izabranicima Josea Mourinha donosi Mkhitaryan koji pogađa u 37. minuti za veliko slavlje gostujućih igrača, ali i navijača.

U drugom poluvremenu vrijedi istaknuti ponovo šansu Mkhitaryana koji je iz dobre pozicije šutirao pored gola.

Šok za Manchester desio se u 86. minuti kada je Anderlecht izjednačio preko Dendonckera.

Ostalo je do kraja 1:1.

CELTA - GENK

Na Balaidosu, gdje su se sastali Celta i Genk, gledali smo najbolju utakmicu večerašnjeg programa, jer je viđeno čak pet golova, ali i mnoštvo šansi.

Poveo je Genk u 10. minuti golom Boetiusa.

Ipak slavlje gostiju trajalo je svega nekoliko minuta, jer je Celta do preokreta došla za svega dvije minute. Prvo je Sisto u 15. minuti izjednačio, a minut kasnije Aspas donosi vodstvo od 2:1.

Igrala se 38. minuta kada je Celta postigla i treći gol, a strijelac je bio Guidetti. Ipak nadu Genku za revanš donio je Buffel koji u 67. minuti postiže gol za konačnih 3:2.

AJAX - SCHALKE

Na Amsterdam Areni domaći Ajax dočekao je ekipu Schalkea, za koju nije večeras nastupao naš Sead Kolašinac i slavio na kraju 2:0.

Domaći fudbaleri poveli su u 23. minuti preko Klaassena, koji je bio siguran sa bijele tačke.

Ajax je u večerašnjem susretu bio mnogo bolji, a to najbolje pokazuje i statistika koja nam govori kako su domaći fudbaleri imali čak 17 udaraca prema golu Schalkea.

Drugi gol za Ajax djelo je opet Klaassena koji je pogodio u 52. minuti za konačih 2:0.

Revanš utakmice na rasporedu su naredne sedmice.