Dojmljivi Mostarci: Miljan Govedarica zabio za nadu

Viceprvak BiH bio ravnopravan protivnik rivalu iz šeste po jačini evropske lige

Detalj sa utakmice. utrechtfans.nl

A. ČULIĆ

25.7.2019

Nogometaši Zrinjskog u sklopu 2. pretkola Evropske lige odigrali su mušku utakmicu protiv rivala iz šeste po jačini evropske lige, holandskog Utrehta, remiziravši 1:1.

Strijelac gola za Zrinjski u 34. minuti bio je Miljan Govedarica, koji je od dolaska u Zrinjski procvjetao i igra u fenomenalnoj formi.

Govedarica je u svome stilu prohujao po lijevoj strani, a na dodavanje Šovšića prvo je lažnjakom izbacio čuvara, a onda poslao loptu u suprotnu, golmanovu lijevu malu mrežicu.

Do izjednačenja je domaćin stigao u 60. minuti, kada je na odbijenu loptu natrčao Kerk i zakucao je sa desetak metara u mrežu. Od tog momenta domaćin je kidisao ka golu Brkića, ali je naš predstavnik izdržao sve napade.

Zrinjski je na teren istrčao u sljedećem sastavu: Brkić, Rugašević, Barbarić, Jakovljević, Kadušić, Šovšić, Rustemović, Čirjak, Tičinović, Govedarica, Hadžić. U igru su u drugom dijelu ušli Lendrić, Gojković.

Revanš je na programu u naredni četvrtak.