Borac razbijen na Pecari: Široki ga ispratio kući sa tri gola u mreži

Ubjedljiva pobjeda Širokobriježana. NK ŠIROKI BRIJEG

Piše: A. V. / Sport Avaz

22.8.2020

Jedan od derbija 5. kola M:tel Premijer lige BiH večeras su na Pecari odigrali Široki Brijeg i Borac, a slavio je domaći tim ubjedljivu pobjedu rezultatom 3:0.

Zbog nastupa u Evropskoj ligi naredne sedmice, trener gostiju Vlado Jagodić odlučio je odmoriti većinu prvotimaca, a to mu se obilo o glavu.

Poveli su domaći u 27. minuti golom Stjepana Radeljića. Marko Pervan je ubacio iz slobodnog udarca, a Radeljić glavom smjestio loptu u mrežu.

Na 2:0 je u 37. minuti povisio Toni Jović. Sviran je jedanaesterac za domaće, a nakon što mu je golman gostiju odbranio udarac, lopta se odbila do napadača Širokog Brijega, koji nije propustio novu šansu.

To je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku još jedan gol u mreži gostiju. Branimir Cipetić je ubacio za Jovića, koji pronalazi Pervana za konačnih 3:0.

Imao je Široki priliku postići i četvrti gol, ali su u nekoliko navrata neprecizni bili napadači domaće momčadi.

Široki se večerašnjom pobjedom probio na drugo mjesto i ima 12 bodova, dok je Borac treći sa devet.

NK Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Obišvač, Ćorić, Jović, Marić, Stanić, Radeljić, Vukoja, Begić i Pervan.

Igrali su još Jurilj i S. Jurić, Mašić i Knežević i M. Jurić.

FK Borac: Pavlović, Kujundžić, Kajkut, Marković, Danilović, Kalesić, Dujaković, Vojnović, Brtan, Janičić, Milojević.

Igrali su još Crnov, Džalou, Radulović, Ćosić, Čavić.