Željezničaru bod na gostovanju kod fenjeraša Rudara

Mreže mirovale u Prijedoru

Štilić u duelu s Amoom. FK ŽELJEZNIČAR

15.4.2022

Željezničar je u susretu 26. kola Premijer lige BiH gostovao u Prijedoru ekipi Rudara, s kojim je odigrao bez golova 0:0.

Prvu veliku šansu imao je domaći tim preko Žozefa Amoe (Joseph Amoah), koji nije uspio pogoditi praznu mrežu.

Dvije minute kasnije Semir Štilić je izašao sam na golmana Rudara, koji je dobro intervenirao.

Rudar je u 38. minuti imao novu veliku šensu, u kojoj se našao Demir Jakupović, ali je Josip Bender odbranio.

Uzvratio je Željezničar u 40. minuti, kada se u velikoj šansi našao Sedad Subašić, ali je šutirao pored gola.

Gosti su još jednom ozbiljno zaprijetili u 57. minuti. Ševkija Resić izašao je 1:1 na Šćekića, koji je sjajno odbranio.

Do kraja su "Plavi" stvorili još jednu veliku šansu. Imao ju je Ermin Zec u 87. minuti, no loše je šutirao.

Željezničar poslije ovog remija ima 36 bodova i peti je na tabeli, dok je Rudar ostao posljednji 12. s 19 bodova.