Del Piero podijelio fotografiju sa dosadašnjim najvećim herojima Mundijala

Del Piero sa reprezentativcima Saudijske Arabije. INSTAGRAM

S. S.

22.11.2022

Ikona Juventusa i reprezentacije Italije Alesandro Del Piero (Alessandro Del Piero) podijelio je na društvenim mrežama fotografiju sa reprezentativcima Saudijske Arabije, koja je danas šokirala Argentinu u meču prvog kola Svjetskog prvenstva pobjedom 2:1.

Reprezentativci Saudijske Arabije su sa osmijehom dočekali velikana italijanskog fudbala, koji je 2006. u Njemačkoj postao prvak svijeta.

Ništa nije slutilo da će danas doći do senzacije, s obzirom da su "Gaučosi" poveli već u 10. minuti preko Lionela Mesija, koji je bio efikasan iz penala.

Start drugog poluvremena donio je šok za tim Lionela Skalonija (Scaloni). Igrala se 48. minuta kada je Saleh Al Šehri (Shehri) poravnao rezultat. Pet minuta kasnije Argentinci su "nokautirani". Salem Al Davsari (Dawsari) postigao je sjajan gol za preokret i vodstvo Saudijske Arabije.

Legendarni italijanski fudbaler nakon završetka karijere živi u SAD-a, a radi kao stručni komentator.