Bajern poražen na tradicionalno nezgodnom gostovanju

Borusija Menhengladbah zna kako s Bavarcima

Crveni karton Upamekana odredio tok utakmice. Twitter

18.2.2023

Fudbaleri aktuelnog njemačkog prvaka Bajern Minhena poraženi su u Menhengladbahu od Borusije rezultatom 3:2.

Nije to neočekivano ako uzmemo u obzir Bajernove prethodne međusobne duele s Borusijom, koja je tradicionalno nezgodan rival za Bavarce.

Tok utakmice odredio je detalj iz 8. minute, kada je Dajo Upamekano (Dayot Upamecano) dobio crveni karton, a Bajern ostao s igračem manje.

Vrlo brzo je domaćin to iskoristio, već u 13. minuti preko Larsa Štindla (Stindl), koji je pogodio za 1:0.

Ipak, Bajern je došao do poravnanja u 35. minuti golom Erika Maksima Čupo-Motinga (Eric Maxim Choupo-Moting).

Nisu izdržali Bavarci u drugom poluvremenu, a ponovo su kapitulirali u 55. minuti. Strijelac za novo vodstvo Borusije bio je Jonas Hofman (Hofmann).

Pitanje pobjednika riješio je Markus Tiram (Marcus Thuram) u 84. minuti.

Gosti su u 93. minuti uspjeli ublažiti poraz preko Matisa Tela (Mathys).

U ostalim utakmicama, Lajpcig je kao gost s 0:3 slavio protiv Volfsurga, Štutgart istim rezultatom, ali kod kuće protiv Kelna (3:0), dok je Frajburg u gostima s 0:2 bio bolji od Bohuma.