BUNDESLIGA

Majnc slavio ubjedljivu pobjedu protiv Borusije iz Mehengladbaha

Mada su gosti imali inicijativu, domaći stižu prvi do gola i to u 25. minuti preko Jae-Sung Lea

Majnc slavio uvjerljivu pobjedu. Twitter

N. Ridžal

24.2.2023

U prvom susretu 22. kola njemačke Bundeslige, ekipa Majnca slavila je ubjedljivu pobjedu protiv Borusije Mehengladbah rezultatom 4:0.

Ovo je bio susret ekipa iz srednjeg dijela tabele. Prvi su zaprijetili gosti preko Lars Štindla (Stindl) u 9. minuti, kada je primio precizan pas na rubu šesnaesterca i dobro pucao po golu. Na njegovu nesreću, lopta je otišla pokraj lijeve stative.

Mada su gosti imali inicijativu, domaći stižu prvi do gola i to u 25. minuti, kada je Jae-Sung Lee primio centaršut na rubu šesnaesterca i nakon sjajnog šuta matirao Omlina za 1:0.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme domaćin postiže svoj drugi gol na meču.

Markus Ingvartsen (Marcus) je u 49. minuti poslao jednu odbijenu loptu u desne rašlje i to je bilo za 2:0 za Majnc.

Nakon drugog gola bilo je još par prilika na obje strane, ali su domaćini bili ti koji su u 72. minuti postigli gol, strijelac je bio Ludovik Ajork (Ludovic Ajorque) i rezultat na semaforu je glasio 3:0.

Rezervista Nelson je postavio konačnih 4:0 u nadoknadi vremena.

Nakon ovog meča Majnc se popeo na sedmo mjesto tabele sa 32 osvojena boda, dok je Borusija Mehengladbah ostala deveta sa 29 osvojenih bodova.