Barcelona se provukla na gostovanju u Bilbau: Rafinja heroj Katalonaca

Odlični Brazilac je postigao jedini gol na veoma teškom gostovanju

Rafinja ispred domaćih navijača. Screenshot/Twitter

12.3.2023

Barcelona je u sklopu 25. kola španske La Lige gostovala kod Atletik Bilbaoa i slavila 0:1.

Utakmicu su obilježili navijači baskijske ekipe, pošto su u 30. minuti bacali lažni novac, kao poruku Barceloni koja je optužena za korupciju.

U ne pretjerano interesantnoj utakmici, jedini gol je viđen u prvoj minuti sudijske nadoknade kada je Brazilac Rafinja (Raphinha) pogodio.

Sudija je prvobitno poništio pogodak, ali je VAR kasnije priznao.

Bilbao je uspio izjednačiti u 90. minuti preko Inakija Vilijamsa (Williams), ali je taj gol poništen, poslije reakcije sudija iz VAR sobe, zbog igranja rukom napadača.

Barcelona je i poslije ove utakmice prvoplasirana i sada imaju 65 bodova, odnosno 9 više od Real Madrida.

Bilbao je deveti sa 33 boda i sada zaostaju 5 bodova za Viljarealom, koji je na 6., posljednjoj, poziciji koja vodi u Europu.