KVALIFIKACIJE ZA EURO

Tok utakmice / Slovačka - Bosna i Hercegovina 2:0: Zmajevi poraženi u Bratislavi

Slabo prvo poluvrijeme je koštalo mnogo reprezentativce, ali su u drugom uspjeli kreirati nekoliko šansi

Loše poluvrijeme BiH. N/FS BiH

26.3.2023

FT - Gotovo je u Bratislavi. BiH je poražena od Slovačke rezultatom 2:0.

90' - Još četiri minute agonije.

87' - Haraslin je šutirao, ponovo loša reakcija fudbalera BiH.

82' - Jednostavno nedovoljno dobra igra reprezentacije BiH.

76' - Kakav promašaj Slovaka. Suslo je promašio prazan gol sa nekoliko metara. Mogu li to iskoristiti Zmajevi.

71' - Ponovo Dedić pokušava pronaći napadače BiH, ali čisti to Vavro.

69' - Slovaci su počeli igrati jako tvrdo i sa puno faulova, nakon što su im Zmajevi počeli prijetiti golu.

Bolja partija Zmajeva u drugom poluvremenu. N/FS BiH

66' - Kakva šansa za BiH. Dedić je fenomenalno ubacio, ali Demirović šalje loptu glavom pored gola.

62' - Ulaze Džeko i Prcić, umjesto Prevljaka i Hadžiahmetovića.

58' - Pokušao je Duda. Nevjerovatno je koliko fudbaleri Bosne i Hercegovine uvijek kasne sa blokovima. Ostaje 2:0.

52' - Gazibegović je pronašao Tahirovića. Veznjak je je dodao Demiroviću ali se brane Slovaci. Pokazujemo znakove života.

48' - Prvi udarac na gol reprezentacije Bosne i Hercegovine. Solidan pokušaj Prevljaka.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Cimirot je zamijenio Miličevića.

HT - Poluvrijeme u Bratislavi. Bosna i Hercegovina gubi 2:0 od Slovačke. Nevidljivi reprezentativci.

44' - Umalo autogol Miličevića. Grozno bi bio kompliment za partiju reprezentacije.

41' - Haraslin pogađa za 2:0. Užasna igra reprezentacije BiH. Predstava fudbalera Bosne i Hercegovine doista graniči sa sramotnim.

38' - Ponovo opasna situacija za Slovake. Reprezentacija BiH je nadigrana u dosadašnjem dijelu utakmice.

30' - Sreća za našu reprezentaciju. Polievka je bio sam, ali je užasno zahvatio loptu.

26' - Loša reakcija Zmajeva nakon centaršuta Hadžiahmetovića. Ostaje 1:0 za Slovačku.

21' - Dedić je imao odličan prodor, ali nije uspio da šutira na gol Dubravke.

18' - Zmajevi izgledaju pogubljeno na terenu poslije gola.

13' - Gubi Bosna i Hercegovina. Robert Mak pogodio sa 25 metara. Loša reakcija odbrane i golmana Šehića.

10' - Slovaci opasniji u prvih 10 minuta. Njihove prilike nisu na sreću donijele ništa domaćoj ekipi.

6' - Imao je priliku Gazibegović da istrči kontru, ali je zaustavljen.

4' - Fauliran je Duda. Slovačka će imati slobodni udarac. Mak šutira preko gola.

1' - Počela je utakmica. IDEMO ZMAJEVI !

Zagrijavanje Zmajeva. N/FS BiH

20:40 - Himne su počele sa intoniranjem.

20:34 - Reprezentativci Bosne i Hercegovine na zagrijavanju prije utakmice.

20:30 - Fudbaleri Islanda su na gostovanju u sklopu drugog kola grupe J slavili protiv Lihtenštajna 0:7.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine će igrati u istom sastavu koji je nastupio u Zenici, što znači da će Edin Džeko opet utakmicu početi sa klupe. Jedina promjena je viđena na klupi. Miroslav Stevanović će za razliku od prošle utakmice biti na klupi, dok će Jasmin Mešanović biti na tribinama.

Bosna i Hercegovina:

Šehić, Ahmedhodžić, Miličević, Saničanin, Dedić, Tahirović, Hadžiahmetović, Krunić, Gazibegović, Demirović, Prevljak

Slovačka:

Dubravka, Pekarik, Vavro, Gjomber, Hancko, Kucka, Lobotka, Duda, Mak, Polievka, Haraslin

Reprezentacija Bosne i Hercegovine, gostuje na Nacionalnom stadionu u Bratislavi, u sklopu drugog kola grupe J, u utakmici protiv Slovačke.

Bosna i Hercegovina je u četvrtak slavila u Zenici na Bilinom polju rezultatom 3:0 protiv Islanda, dok je Slovačka remizirala sa Luksemburgom 0:0.

Ove dvije reprezentacije su se susrele već četiri puta, a Zmajevi su 3 puta odnijeli pobjedu, dok su Slovaci slavili jednom.

Utakmica Portugal - Luksemburg se igra u istom terminu.