BUNDESLIGA

Bajern i Borusija nastavljaju utrku za prvaka: De Ligt postigao nevjerovatan pogodak

Rivali su došli do bitnih pobjeda, ipak u težem maniru nego što se očekivalo pred početak utakmica

Mukoko: Heroj Borusije. AP

8.4.2023

Fudbaleri Bajern Minhena su slavili na teškom gostovanju kod Frajburga. Do pobjede su došli teže nego što je očekivano, a rezultat je glasio 0:1.

Pobjedonosni gol je postigao defanzivac Bavaraca Mathijs De Ligt golom u 51. minuti. Poslije duže akcije Bajerna, lopta se odbila do De Ligta koji je stajao na 25 metara od gola i on je odlučio opucati. Lopta je završila u rašljama, a golman Frajburga se nije ni pomjerio.

Bajern je i poslije toga napadao, ali lopta nije htjela u gol pa ovih 0:1 i nije previše realan rezultat.

Poslije kraja utakmice je zaiskrilo između fudbalera ove dvije ekipe, ali do ozbiljnijeg sukoba nije došlo. Oni su prije nekoliko dana igrali u Kupu Njemačke i tada je sve započelo.

Borusija je nastavila pružati odlične partije, poslije prošlosedmičnog poraza protiv Bavaraca. Oni su u derbiju kola slavili protiv Union Berlina rezultatom 2:1.

Poveli su golom Donija Malena u 28. minuti, nakon što se Nizozemac najbolje snašao na ubačaj ispred gola gostiju.

Kevin Berens (Behrens) je izjednačio u 61. minuti, nakon ogromne greške odbrane Borusije, je sam izašao ispred golmana i matirao ga, šaljući loptu u malu mrežu.

Jusufa Mukoko (Youssoufa Moukoko) je postavio konačnih 2:1. Omaleni napadač je izvukao situaciju propalog napada, uspio stići do lopte ispred golmana, zaobići ga i loptu poslati u gol na kojem niko nije stajao.