LIGA 1

Marsej se mučio, a onda je uslijedio blickrig kojim se zakuhalo francusko prvenstvo

Tim sa Velodroma iskoristio kiks PSG-a i stigao na -5 od prvog mjesta

Slavlje igrača Marseja. AP

30.4.2023

Marsej je pobjedom nad Okserom (2:1) poslije preokreta zakuhao francusko prvenstvo.

Prvo je danas PSG šokantno izgubio na svom terenu od Loriena, a onda je Marsej našeg Seada Kolašinca slaivo u meču 33. kola i tako stigao na pet poena zaostatka od prvogplasiranog PSG-a (75).

Tim sa Velodroma je gubio od 33. minute kada je Birama Ture (Toure) matirao Paua Lopesa.

Marsej nije koristio svoje prilike, mučio se, a lopta kao da nije htjela u gol. A onda je uslijedio blickrig domaćih.

Prvo je Džengiz Under pogodio u 75. minuti, da bi dvije minute kasnije Aleksis Sančez (Alexis Sanchez) donio preokret svom timu.

Akcija je krenula od Seada Kolašinca, a u završnici je proradila veza iz Arsenala. Mateo Genduzi (Matteo Guendouzi) je uposlio Sančeza koji šalje loptu u mrežu Oksera.