Rodrigo heroj Reala: Dva gola Brazilca za Kup Kralja

Finale je igrano na legendarnom stadionu La Kartuha u Sevilji

Rodrigo: Heroj Reala. AP

6.5.2023

Real Madrid je u finalu Kupa Kralja, odigranom na stadionu La Kartuha u Sevilji, slavio sa rezultatom 2:1 protiv Osasune.

Heroj Kraljevskog kluba je bio Brazilac Rodrigo (Rodrygo), koji je sa dva gola donio novi trofej u Madrid.

Ipak, za prvi gol je možda i zaslužniji Vinisijus Žunior (Vinicius Jr.). On je fenomenalnim slalomom prošao kroz odbranu Osasune. On je poslao loptu koja je prošla kroz šesnaesterac i našla se u nogama Rodriga koji je imao lakši dio posla - da je zakuca u mrežu.

Taj rezultat je stajao na semaforu do 58. minute. Abde Ezalzuli je poslao loptu,  a ona je došla do Lukasa Tora (Lucas Torro) koji je nezaustavljivim udarcem matirao Kurtou (Courtois).

Rodrigo je postavio konačnih 2:1 u 70. minuti. Toni Kros (Kroos) je šutirao, na putu do gola se našao defanzivac Osasune i lopta je pala u peterac, a najbrži je bio Rodrigo koji je ponovo postigao lagan pogodak.

Realu je ovo veoma bitan trofej, pošto su u La Ligi već ispali iz borbe za titulu šampiona. Oni naredne sedmice igraju protiv Mančester sitija u okviru polufinala Lige prvaka.