SERIA A

Milan petardom ispratio prežaljenu Sampdoriu i zadržao korak u borbi za Ligu prvaka

Rosonere je predvodio francuski napadač Olivije Žiru sa tri postignuta gola

Žiru: Postigao het-trik. AP

20.5.2023

Fudbaleri Milana su u 36. kolu italijanske Serije A pobijedili Sampdoriu rezultatom 5:1. Odličnu partiju su pružili Rosoneri nakon ispadanja u polufinalu Lige prvaka od gradskog rivala.

Rafael Leao je načeo mrežu gostiju iz Đenove već u devetoj minuti i tako postavio tempo u kojem će ova utakmica ići, iako je Fabio Kvaljarela (Quagliarella) izjednačio 11 minuta kasnije.

Nisu se dali omesti fudbaleri Milana. Olivije Žiru (Olivier Giroud)  je golovima prvo u 23., a onda i iz penala u 29. minuti pokazao kuda ide ova utakmica.

Do narednog gola se čekala 63. minuta kada je Brahim Diaz povisio rezultat na 4:1, da bi Žiru upotpunio het-trik pet minuta kasnije za konačni rezultat.

Bh. reprezentativac Rade Krunić je na terenu proveo svih 90 minuta.

Milan je pobjedom dospio na diobu 5. mjesta sa 64 osvojena boda, što je jedan manje u odnosu na Lacio koji je četvrti.

Sampdoria je posljednja na tabeli Serije A sa samo 18 osvojenih bodova i odavno je poznato da će oni naredne sezone igrati u drugom rangu italijanskog fudbala.