UTAKMICA U VITORIJI

Nakon nevjerojatne drame: La Liga dobila i posljednjeg člana za sljedeću sezonu

Bio je to pogodak vrijedan ulaska Alavesa u La Ligu, a u slučaju da je utakmica završila 0:0 ne bi se izvodili jedanaesterci

Bio je to pogodak vrijedan ulaska Alavesa u La Ligu. Twitter

E. A.

18.6.2023

Fudbaleri Alavesa kao posljednji su osigurali igranje u španjolskoj La Ligi iduće sezone nakon pobjede protiv Levantea u finalu dodatnih kvalifikacija.

Prva utakmica u Vitoriji je završila bez golova, a nakon 90 minuta susreta u Valenciji također su mreže mirovale. U produžecima su igrači domaćeg Levantea dva puta pogađali okvir vrata, a drama je dosegnula vrhunac debelo u nadoknadi drugog produžetka.

Naime, zbog igranja rukom u 129. minuti je dosuđen jedanaesterac za Alaves kojeg je u pogodak pretvorio Asier Villalibre.

Bio je to pogodak vrijedan ulaska Alavesa u La Ligu, a u slučaju da je utakmica završila 0:0 ne bi se izvodili jedanaesterci već bi Levante otputovao u elitu jer je tijekom sezone bio bolje plasiran u prvenstvu od Alavesa.

Iz La Lige su ispali Valladolid, Espanyol i Elche, dok će osim Alavesa njihova mjesta iduće sezone preuzeti Granada i Las Palmas.