Tuzla City slavio nakon preokreta u Gabeli: Hadžić najavio sjajnu golgetersku formu

Prošlosezonski prvaci Prve lige FBiH morat će puno bolje u nastavku sezone ako planiraju konkurisati standardnim premijerligašima

Tuzla City: Slavila u Gabeli. Screenshot/Facebook (GOŠK Gabela)

30.7.2023

Fudbaleri Tuzla Cityja uspješno su započeli svoju sezonu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Njih je na stadionu "Perica Pero Pavlović" u Gabeli dočekao GOŠK, a ekipa Milenka Bošnjakovića slavila je rezultatom 1:4.

Novopridošlice u najelitniji rang bh. fudbala, GOŠK, poveli su već u 4. minuti preko crnogorskog napadača Staniše Mandića.

Ipak, to je bilo sve što su prikazali prošlogodišnji prvaci Prve lige FBiH i u ostatku utakmice pitali su se samo gosti.

Dvadeset minuta kasnije Alen Mašović je kaznio odbranu GOŠKa i poravnao rezultat.

Drugo poluvrijeme donijelo je dosta bolju igru tuzlanske ekipe. To je golovima krunisao Irfan Hadžić u 52. i 59. minuti, te pokazao da će biti veoma ubojit ove sezone.

Mirzad Mehanović je u 81. minuti postavio konačni rezultat i potvrdio pobjedu Tuzla Cityja.

Tuzlaci uprkos viskoj pobjedi nisu zagospodarili vrhom Premijer lige, pošto je Velež u sinoćnjem duelu protiv Zvijezde 09 slavio rezultatom 5:0.