Silovit start Njukasla: Aston Vilu kući ispratili sa "petardom"

"Svrake" uspješno započele sezonu u engleskoj Premijer ligi

Njukasl: Upisali dominantnu pobjedu. AP

12.8.2023

Njukasl je u novu sezonu Premijer lige ušao ubjedljivom pobjedom protiv Aston Vile. Ekipa Edija Haua (Eddie Howe) pokazala je pobjedom 5:1 da će i ove sezone biti tim koji se mnogo pita u Premijer ligi.

Već u šestoj minuti Sandro Tonali donio je prednost svojoj ekipi. Dobro je ispratio sjajan centaršut koji je poslao Entoni Gordon (Anthony) i iz prve loptu poslao u gol. U narednih 10 minuta vidjeli smo još dva gola.

Vila je do izjednačenja došla u 11. minuti. Dodavanje glavom Olija Votkinsa u gol je pretvorio Musa Dijabi.

Samo pet minuta je bilo potrebno domaćinu da odgovori. Ovaj put strijelac je bio Aleksander Isak. Golman gostiju nije imao šanse. Isak je ponovo bio strijelac u 58. minuti nakon greške odbrane gostiju.

U strijelce se uspio upisati i Kalum Vilson u 77. minuti, da bi Harvi Barns postavio konačan rezultat u prvoj minuti sudijske nadoknade.