SERIA A

Roma priredila nezapamćen šou na Olimpiku: Brojali do 7 protiv Empolija

Rimska "Vučica" je upisala svoju prvu pobjedu u ovoj sezoni italijanskog prvenstva

Roma: Propisno obrukali Empoli. AP

17.9.2023

Fudbaleri Rome su u duelu 4. kola italijanske Serije A slavili protiv Empolija 7:0, te tako upisali svoju prvu pobjedu u ovoj sezoni.

Pitanje pobjednika je manje-više bilo riješeno već nakon prvi 45 minuta. Paulo Dibala (Dybala) je pogodio sa bijele tačke već u 2. minuti, da bi Renato Sančez (Sanches) poduplao šest minuta kasnije.

Autogol Grasija (Grassi) u 35. minuti je dao naznake ko bi mogao trijumfovati na kraju, a do kraja su se fudbaleri rimske "Vučice" propisno iživljavali na protivniku.

Dibala je svoj drugi pogodak postigao u 55. minuti, a do sljedećeg se čekalo do 80. minute kada je strijelac bio Brajan Kristante (Bryan Cristante). Samo dvije minute kasnije Romelu Lukaku je upisao prvijenac za Romu, a konačni rezultat postavio je Đanluka Manćini (Gianluca Mancini) u 86. minuti.

Roma je trenutno 12. sa četiri osvojena boda, dok je Empoli posljednji sa četiri poraza iz isto toliko utakmica.