LUDNICA NA OLD TRAFORDU

Nestvaran preokret Junajteda: Gubio je sve do 93. minute, a na kraju došao do pobjede

Za sve je "kriv" rezervista Skot Mektominej koji je ušao u 87. minuti i postigao dva gola

Slavlje igrača Junajteda. Twitter

7.10.2023

Mančester junajted je režirao nevjerovatan preokret u 8. kolu engleske Premijer lige i savladao Brentford sa 2:1.

"Pčele" su vodile od 26. minute golom Matijasa Jensena (Mathias). Ponovo je kiksao Andre Onana, golman kojeg su "Đavoli" ovog ljeta platili oko 55 miliona eura. Lopta mu je nakon šuta Jensena prošla ispod ruke i završila u mreži.

Junajted je napadao, tražio put do gola Brentforda, ali nije uspijevao. Sve do sudijske nadoknade, a onda je u prvi plan iskočio neočekivani junak - Skot Mektominej (Scott McTominay).

Škotski veznjak je prvo u 93. minuti poravnao rezultat, a onda je u 97. pogodio za nestvaran preokret i pobjedu svog tima.

Prethodno je Mektominej u igru ušao u 87. minuti, a ova izmjena je vrlo vjerovatno i spasila posao nizozemskom stručnjaku na klupi Junajteda Eriku Ten Hagu.

Inače, odigrana su još tri susreta u terminu od 16:00 sati. Everton je savladao Bornmut sa uvjerljivih 3:0, Čelzi je kao gost bio bolji od Barnlija (4:1), a Šefild je seriju poraza nastavio kod Fulama (3:1). Ranije danas, Totenhem je kao gost pobijedio Luton (1:0).