SUPERLIGA SRBIJE

Preporodio je Radnički: Dudić nadmudrio legendarnog Rusa za nastavak sjajnog niza

Dudić: Preporodio Radnički. FK Radnički 1923

6.11.2023

Bosanskohercegovački trener Feđa Dudić vodio je svoj Radnički 1923 iz Kragujevca do četvrte pobjede u Superligi Srbije.

Radnički 1923 je večeras u Subotici nadigrao Spartak i slavio trijumf kao gost rezultatom 3:1.

Gosti su poveli pogotkom Bevisa u 65. minuti, Vidakov je u 80. minuti uduplao prednost Radničkog. Sve dileme oko pobjednika otklonio je Kerkez autogolom u 83. minuti. Spartak je utješni gol dao tri minute kasnije preko Todorovskog.

Zanimljivo da je Dudić večeras nadmudrio Aleksandra Keržakova, jednog od najboljih golgetera u historiji ruskog fudbala.

Podsjetimo, Keržakov je bio napadač Zenita, Sevilje, Dinama iz Moskve, te ruske reprezentacije.

On se u aprilu ove godine usprotivio ruskoj agresiji na Ukrajinu, a od ljeta je trener Spartaka.

Što se Dudića tiče, on je nastavio sa izvanrednim rezultima na klupi Radničkog koji je preporodio. Vodio je tim na sedam utakmica i ostvario pet pobjeda, a izgubio je samo od Zvezde i Partizana.