Posušje prekinulo crni niz i preskočilo Željezničar: Na Mokrom Docu pao Igman

Posušje je ovom pobjedom skočio na sedmo mjesto najvišeg ranga fudbala u BiH

Posušje: Odlična predstava. HŠK Posušje

3.12.2023

Fudbaleri Posušja su u 16. kolu Premijer lige BiH na svom stadionu "Mokri Dolac" bili bolji od konjičkog Igmana rezultatom 4:1.

Ovo je bila prva pobjeda za Posušake još od 24. septembra, kada su pobijedili Zvijezdu 09.

Mrežu Igmana načeo je Nikola Mandić već u 8. minuti, da bi sedam minuta kasnije Gabrijel Boban poduplao prednost Posušja.

Na samom kraju prvog poluvremena je defanzivac domaće ekipe Luka Lučić postigao treći gol Posušja.

U drugom poluvremenu su gosti iz Konjica uspjeli doći samo do utješnog pogotka, koji je postigao Mersudin Ahmetović u 80. minuti, da bi konačni rezultat postavio Vinko Rozić u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Posušje je ovom pobjedom preskočilo Željezničar i trenutno su 7. sa 20 bodova, dok je Igman i dalje 10. sa 15 bodova u 16 odigranih susreta Premijer lige BiH.