Borac nastavlja pohod prema tituli: Banjalučani uspješni protiv Zvijezde 09

Banjalučani ispred prvog pratioca, doduše uz utakmicu više, imaju čak 10 bodova prednosti

Borac: Lider prvenstva. FK Borac

9.12.2023

Fudbaleri banjalučkog Borca slavili su na gostovanju kod Zvijezde 09 u 17. kolu Premijer lige BiH rezultatom 1:2.

Banjalučani nastavljaju igrati u dobroj formi u prvenstvu, te im je ovo 13. pobjeda, a sada ispred prvog pratioca, doduše uz utakmicu više, imaju čak 10 bodova prednosti.

Što se same utakmice tiče, poveli su nakon kornera preko Zorana Kvržića u samom finišu prvog poluvremena.

Udvostručio je Čavić u 56. minuti i tada je sve izgledalo kao da je gotovo. Ipak, Zvijezda 09 smanjuje preko Josipa Ivančića u 75. minuti, ali ekipa iz Etno sela Stanišići nije mogla doći do boljeg rezultata.

U ovom terminu odigrana je i utakmica u Doboju između Sloge i Posušja, koju su domaći slavili rezultatom 1:0  golom Miloša Nikolića u 60. minuti.

Borac sada ima čak 42 bodva u 17 odigranih kola Premijer lige BiH, što je za 10 više od Zrinjskog i Veleža, te 12 više od Sarajeva. Sloga sada ima tri boda manje od Sarajeva, a pet od Veleža i nalazi se na petom mjestu. S druge strane, Posušje ostaje sedmo s 20 bodova, dok je Zvijezda posljednja sa samo osam osvojenih bodova..