Katalonsko čudo nastavilo oduševljavati: Đirona u spektaklu srušila Atletiko

Morata je dao het-trik, ali to nije bilo dovoljno "Jorgandžijama"

Slavlje igrača Đirone. AP

3.1.2024

Fudbaleri Đirone pišu najljepšu sportsku priču ove godine, a ona je nastavljena večerašnjim spektakularnim trijumfom protiv Atletiko Madrida sa 4:3 u 19. kolu La Lige.

Rijetko ko daje četiri gola Atletiku otkako je trener Diego Simeone, ali katalonsko čudo je nastavilo oduševljavati ove sezone.

Golijada je krenula u 2. minuti preko Valerija (Valery). Atletiko se vratio 12 minuta kasnije pogotkom Alvara Morate.

Đirona je u 26. i 39. došla do novih golova preko Savija i Dejlija Blinda (Daley). "Jorgandžije" su smanjile na 3:2 preko Morate u 44. minuti, a minut kasnije mu je poništen još jedan pogodak zbog ofsajda.

Ipak, Morata je het-trik uspio kompletirati u 54. minuti. Kada se činilo da će se ova fudbalska poslastica završiti bez pobjednika, Ivan Martin je u 91. minuti matirao Jana Oblaka za veliku pobjedu Đirone.

Đirona je ovom pobjedom nastavila utrku sa Real Madridom na čelu tabele sa po 48. bodova. Atletiko je ostao na 3. mjestu sa 38.