Demirović ponovo pogodio za Augsburg: Bavarci i Apotekari sigurni

Demiroviću je ovo bio 11. pogodak u sezoni

Ermedin Demirović. Facebook

3.2.2024

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović ponovo je bio strijelac na utakmici njegovog Augsburga.

Augsburg je inače remizirao na gostovanju kod Bohuma rezultatom 1:1, a upravo je naš reprezentativac pogodio za izjednačenje iz jedanaesterca u sudijskoj nadoknadi susreta i tako donio važan bod svojoj ekipi.

Demiroviću je ovo bio 11. pogodak u sezoni.

Fudbaleri minhenskog Bajerna su nakon preokreta slavili u 20. kolu Bundeslige na Allianz Areni protiv Borusije Menhengladbah 3:1.

Gosti su iznenađujuće poveli preko Elvedija u 35. minuti, nakon jedne jednostvane, ali lijepe akcije koju je završio Švicarac.

Ipak, Bavarci su uspjeli poravnati do kraja poluvremena preko Pavlovića, da bi golovima Kejna (Kane) i De Lihta (Ligt) pobijediti.

Siguran u ovom kolu bio je i Bajer Leverkusen, koji je slavio rezultatom 0:2 na gostovanju kod Darmštata.

Oba gola za "Apotekare" postigao je Tela (Tella), nigerijski krilni napadač.

Leverkusen je tako ostao prvi sa 52 boda, dok ih Bavarci u stopu prate sa 50 osvojenih bodova u 20 kola njemačkog prvenstva. Augsburg našeg Demirovića je 12. sa 22 osvojena boda.