LIGA PRVAKA

Peljto ispisao historiju i donio sreću Realu: "Kraljevi" slavili u Njemačkoj

Najbolji bh. sudija i njegove kolege su već na startu meča imali tešku situaciju, ali su na kraju donijeli pravu odluku

Irfan Peljto - Avaz
Lajpcig Real - Avaz
+1

13.2.2024

Fudbaleri Reala slavili su kao gosti protiv Lajpciga (1:0) u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Ovaj duel je bio pod posebnom pažnjom u Bosni i Hercegovini jer je Irfan Peljto ispisao historiju - postao je prvi bh. sudija koji je dijelio pravdu na meču nokaut faze Lige prvaka.

Njemu su asistirali Davor Beljo i Senad Ibrišimbegović, dok je četvrti arbitar bio Miloš Gigović.

Napadao je Lajpcig. Već u 2. minuti su Nijemci zatresli mrežu Reala, ali su ga bh. sudije poništile. Odluku Ibrišimbegovića potvrdili su i u VAR sobi, te je meč nastavljen.

Prijetio je Lajpcig, najviše preko raspoloženog Slovenca Benjamina Šeška, ali je na golu Reala briljirao Andrij Lunin.

A onda je Real kaznio sve promašaje u 49. minuti, kada je Brahim Diaz postigao sjajan gol.

Prošao je on tri fudbalera Lajpciga i onda s ruba šesnaesterca pogodio dalji ugao.

Real je mogao ovjeriti trijumf u 72. minuti, ali je majstoriju Vinisijusa Žuniora (Vinicius Junior) pogodio stativu.

Na kraju je Real slavio uoči revanša, a Peljto i društvo su upisani u historiju.

Inače, odigran je još jedan meč, a Mančester siti je kao gost bio bolji od Kopenhagena rezultatom 3:1.

Za Siti su pogađali Kevin De Brujne (De Bruyne) u 10., Bernardo Silva u nadoknadi prvog dijela, a Fil Foden (Phil) je bio strijelac u samom finišu meča. Kod Kopenhagena je pogodio Magnus Matson (Mattsson).