Posušje došlo do pobjede na Tušnju i gurnulo Tuzla City u velike probleme

Tuzla City - Avaz
+4

25.2.2024

Fudbaleri Posušja slavili su na gostovanju kod Tuzla Cityja u 20. kolu Wwin lige BiH sa 1:0.

Posušaci su ovom pobjedom napravili velike probleme Tuzlacima u borbi za opstanak. Bila je ovo tvrda utakmica na Tušnju. U finišu prvog dijela domaći su tražili penal, međutim nije se oglasio sudija Dragan Petrović.

Drugo poluvrijeme je krenulo odličnom šansom za goste. Vinko Rozić je izašao oči u oči s golmanom Tuzla Cityja, ali šutirao je pored gola.

Četiri minute kasnije, Luka Lučić je centrirao, a Branko Vrgoč pogodio za veliku pobjedu Posušja.

Posušje je nakon ove pobjede 6. tim lige sa 26 osvojenim bodom, dok je Tuzla City ostala na 10. mjestu sa 19 osvojenih bodova.