KUP BIH

Golijada na Mokrom Docu: Posušje pobijedilo Slogu sjajnim golom u 94. minuti

Slavlje igrača Posušja. HŠK Posušje

28.2.2024

Fudblaeri Posušja trijumfovali su protiv Sloge Meridian u prvom meču četvrtfinala Kupa BiH rezultatom 3:2.

Gosti iz Doboja su poveli sjajnim pogotkom Luke Božičkovića iz 17. minute. Dobojlije su na odmor otišle sa golom prednosti, ali je Posušje zaigralo mnogo bolje u nastavku.

U razmaku od šest minuta (od 61. do 67.) domaći su uspjeli doći do preokreta. Prvo je Karlo Kamenar poravnao rezultat nakon gola glavom, a onda je Kamenar asistirao Leandru Petroviću.

Samo tri minute kasnije viđen je novi gol, a napadač Sloge Dejan Vidić lijepo je pogodio nakon što je lobovao golmana Posušja s 25 metara.

Činilo se da će to biti konačan rezultat, a onda je Andro Babić u četvrtoj minuti nadoknade postigao fantastičan pogodak za pobjedu Posušja.

Revanš utakmica ova dva rivala na rasporedu je za 14 dana nakon čega ćemo znati ko će u polufinale.